آقای مطهری و حذف صورت مسئله حجاب

pooya4.jpgخدا بیامرزد آقای مطهری را که این روزها مدام تصاویر  وصدایش را از صدا و سیما می­بینیم و می­شنویم. البته باید بدانیم که صدا وسیما به دلیل آن­که مشتری برنامه­هایش عموم خانواده­ها هستند، باید ملاحظه خیلی چیزها را بکند. این البته را برای آن گفتم که آقای مطهری پیش از آن­که در خون مطهرش بغلتد، کتاب­هایی نوشت و سخنانی گفت که برخی­اش را نه آن­که نمی­شنویم و نمی­بینیم، نباید(و اصلأ هم نباید) بشنویم و ببینیم.

خب حتمأ ایشان نتوانسته­اند مثل دکتر شریعتی یکی را مثل این آقای حکیمی، صدرالمتجردین زمانه، بسپرند که اگر صلاح دانست و دید اوضاع دارد بی­ریخت می­شود، کتاب­هایش را اصلاحیه بزند، پیش از آن­که کتاب­هایش را خمیر کنند، یا آن­که بجرانند و بسوزانند.

    آن مرحوم که امام او را فرزند خود می­خواند، دو کار و اثر از خود به جا گذاشت که ای کاش نمی­گذاشت: یکی مباحثی در باره اقتصاد اسلامی است که به دلیل همانندی­هایش با برخی از مکاتب الحادی باید سوزانده می­شد که الحمدلله ایشان پس از رحلت به اصلاح آن پرداختند و دیگری کتابی به نام مسئله حجاب که این هم اولا و بالذات کتاب نبوده است.(گویا!)

به همه مشتاقان بی­باک و پرجربزه علم و معرفت، پیش­نهاد می­کنم که پیش از آن ایشان برای اصلاح این کتاب اقدامی کنند و دست ایشان از آستین پاچه نورمالیده دانای کل محدود به چند درهم ودینار شاه عباسی در نیامده، بتازند و این کتاب را از انتشارات صدرا بستانند و ببینند که ایشان هم ختمأ در زمانی که با خدا قهرش بوده، درباره این سنت مبارک چه حرف­ها که نزده است. ما حصل کلام ایشان این بوده که معاذالله حجاب در اسلام نبوده است. به عبارتی ایشان می­خواسته­اند بگویند که اسلام حجاب را طرح نکرده است. پناه بر خدا ایشان منظورش این نبوده که حجاب بد است و بیایید کشف حجاب کنیم؛ نه! ایشان خودشان  از اجلای علما و روحانیان بوده­اند و بعدها هم از شهدایی شده­اند که گروه خونی­شان با درخت این انقلاب ­ساخته است.

منظور ایشان هر چه هست نمی­ارزد به آن­که من آن را مطرح کنم و بعد سبب شوم روز معلم را مثل سرود یار دبستانی از ذهن­ها پاک کنند.

بگذارید تا اطلاع ثانوی روز معلم، روز شهادت ایشان باشد و کاری نداشته باشیم که ایشان چه گفته و نوشته است!

همیشه نور هسته­ای بر قبرش ببارد!

/ 7 نظر / 17 بازدید
محمد علی

خسته نباشی دستت درد نکنه . واقاْ زحمت کشيدی خوشحال می شم يه سر به من بزنی

محمد صادق دهقان

رضا بجنب بي كار نشستي ها نمي شه اين طوري كه يه دستي تكوني قري چيزي ... گرد و خاك گرفته اين خونه رو...

حامد

و خدا رحمت کند همه رفتگان شما را ...

نظافت منزل

مرسی لذت بردم. منتظر مطالب بیشتر از شما هستم.